• en
  • tr

KULUÇKA MERKEZİ

BAU Girişimcilik Operasyonları ve İnkübasyon Merkezi, üniversitemiz öğrencilerinin girişimcilik konusunda ihtiyaçları olan bilgi, danışmanlık, mentorluk, kaynaklara erişim konularındaki ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuştur.

Girişimcilik konusunda hem yurt içindeki hem de yurt dışındaki kurum, kuruluşlar ve üniversiteler ile özellikle teknoloji girişimciliği konusunda iş birliği yapılmaktadır. Standford Üniversitesi iş birliği ile Silikon Vadisi’nde “ Teknoloji, İnovasyon ve Girişimcilik Programı uygulanmaktadır. Programın amacı; öğrencilerimizin Standford Üniversitesi derslerinden faydalanmaları ve Silikon Vadisi’ndeki şirketleri ve gelişmeleri tanımalarını sağlamaktır. BAU Silikon Vadisi Kampüsümüze giden öğrencilerimiz ise “Entreprenuership Certificate Programme” adlı programımıza katılabilmektedir.

Merkezimiz, girimşicilik ile ilgili markalı derslerimize destek vermektedir. TÜGİAD ile birlikte “Entrenrenuership and Business Planning” lidyana.com CEO’su Hakan Baş’ın eğitmen olduğu “lidyana.com Internet Entreneurship” ve BAU Silikon Vadisi Kampüsü Direktörü Ayşe Çetinel’in eğitmen olduğu “BAU Silikon Vadisi Startup Execution for Entrepreneurs” markalı dersleri koordinatör olduğumuz derslerdir.

TÜGİAD dersini başarıyla bitiren öğrencilerimiz aynı zamanda KOSGEB’in UGE (Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi) sertifikalarını da almaya hak kazanmışlardır. Girişimcilik ekosisteminden konuklarımızın yanı sıra kişisel gelişim uzmanları da derslerimize katılmışlardır. Bu dersleri alan ve projelerini diğer girişimcilere, yatırımcılara sunan; dereceye giren öğrencilerimize çeşitli ödüller verilmiştir. Dersi alan öğrencilerimiz hem derse katılan konuklar, hem de sunumlarını yaparken girişimcilik ekosisteminden birçok değerli konuk ile tanışmış, network oluşturmuşlardır.

 

İrtibat Bilgisi:

Hatice TUĞSAVUL

Koordinatör
0(212) 381-5920 / hatice.tugsavul@tto.bau.edu.tr

Kayıt Formu